Faliyetler

 Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

 Romanya Türk Demokrat Birliği Üyeleri Türkiye'de

 Kosova’ da Türk Bayramı

 Kırım'a Ziyaret

 Federasyonun Kuruluşu

 Makedonya Ziyareti


Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Federasyonunun kurucuları arasında olan ve ülkemiz bazında faaliyet gösteren Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Derneği 3. Olağan Genel Kurulu 16.10.2009 Cuma günü Federasyon Genel Merkezinde yapılmıştır.

Büyük bir olgunluk içinde geçen Genel Kurulumuz, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları ile eğitime hizmeti geçmiş ve ebediyete intikal etmiş tüm Türk büyüklerinin anısına saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Divan Başkanlığını Sevgi YALAV, Divan Başkan Yardımcılığını Orhan KESKİN ve yazmanlığını Hasan ÖZYÜREK’ in yaptığı genel kurulda, kısa bir konuşma yapan Divan Başkanı; “Kendilerine gösterilen teveccühe teşekkür ederek, derneğimizin eğitimde önemli hizmetler vereceğini ve her üyenin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini” ifade etti.

Dernek Başkanı Şuayip ÖZCAN ise yaptığı konuşmasında; geçen dönemle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, bu dönem için yapılması gerekenleri anlatarak, herkesin üzerine düşeni yapmasını ve birlik içinde çalışılması gerektiğini  söyledi.

Dönem içi mali konularda bilgi veren Genel Mali Sekreteri Yaşar YENİÇERİOĞLU; tahmini bütçeyi delegasyonun görüşüne sundu.

Gerekli görüşmelerin tamamlanması ile faaliyet raporu, mali raporun ve tahmini bütçenin ayrı ayrı ibrasının sonucunda Tüzük değişikliği yapılarak seçimlerine geçildi.

Tek liste halinde girilen seçimler sonucunda Yönetim Kuruluna;

Şuayip ÖZCAN, Yaşar YENİÇERİOĞLU, Ahmet ŞENSES, M. Banu YAMALI, Seyidegül ÇAKIR,

Denetleme Kuruluna;

Yunis DÜMEN, Vedat PÜRÇEK. Yüksel GÜLTEKİN,

Üst Kurul Delegeliğine;

Vedat PÜRÇEK

seçilmiştir.

Dilek ve temennilerde dile getirilen isteklerle son bulan 3. Olağan Genel Kurul’un eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.    

                                                                                                                                         YÖNETİM KURULU

 

 

Copyright ©2008 ilbay